Laikmeta simbola aiziešana

By: virtualliepaja

Mar 31 2011

Birkas:, ,

Tēma: Liepāja

Komentēt

Aperture:f/9.5
Focal Length:40mm
ISO:280
Shutter:1/0 sec
Camera:NIKON D90

“Afanasijs Ņikitins” bija visai unikāls savā ziņā ar to, ka tas pēdējais šī tipa kuģis Latvijā un visā Baltijā. Pārējie šī tipa kuģi no Liepājas tika pārdoti- vairāki nonākuši Indijā, kur tos izjauca. Pēdējais Liepājā stāvošais kuģis tika būvēts 1964. gadā bijušajā PSRS, Nikolajevas pilsētā. Šādas klases kuģa garums ir 84,7 metri, platums – 14,62 metri, maksimālā iegrime – 5,6 metri, kravnesība – 2433 tonnas. Kuģis tapis kā lielais zvejas saldētājtraleris, tāpēc padomju laikos kuģis bijis kā peldoša rūpnīca– tas zvejojis un pats arī pārstrādājis lomu.
Pēdējo reisu okeānos kuģis veica 1986. gadā. 1987. gadā Okeāna zvejas flote saskaņā ar LPSR Zivsaimniecības ministrijas lēmumu kuģi nodeva mācībām. 1992.gada 27.jūlijā kuģi pārņēma Liepājas Jūrniecības koledža. Kopš tā laika saviem spēkiem kuģis pārvietoties nav bijis spējīgs. Kuģim bija noņemta dzenskrūve un nedarbojās arī stūres iekārta.
Kāds interesants fakts iz vēstures, proti, deviņdesmito gadu sākumā viens šāds kuģis no Liepājas uzskrēja uz klintīm pie Īrijas krastiem un nogrima dzelmē. Par laimi bez upuriem. Un ja runā vēl par faktiem, tad varētu šķist diezgan interesants fakts, ka ilgu laiku kuģa sargs bijis slavenais mūziķis Ainars Virga.

Te neliela ekskursija uz kuģa 2009. gadā: http://www.poga.lv/photos/aigarsp/sets/set:32594/
Bet te “Afanasijs Ņikitins” savā pēdējā peldējumā uz sagriešanu lūžņos: http://www.flickr.com/photos/aigarsprusis/sets/72157626260748457/

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: